Dobré ráno, je úterý 14.7.2020, svátek má Jindřich, zítra Luboš

Čtvrtfinalista fotbalové Champions League na Mělníku!

Nadřazená kategorie: Týmy Kategorie: Mladší dorost U17

Ne, nejedná se o opožděný aprílový žertík – v sobotu 5. 12. skutečně nastoupí v areálu Na Podolí proti místnímu FC Mělník celek, který se probojoval do čtvrtfinále Ligy Mistrů. Výkop je v 13.00 hod a proti mladšímu dorostu místního FC se představí ženy SK Slavia Praha!

20150512FCM Slavia pozvanka

Slavia na podzim šlape

Slávistky se během podzimu přes Brondby IF Kodaň a Zvezdu 2005 Perm kvalifikovaly do jarní části Ligy Mistrů, kde jim nemilosrdný los přisoudil jednoho z hlavních favoritů celé soutěže francouzský Lyon, jenž v osmifinále doslova smetl Atletico Madrid po výsledcích 3:1 a 6:0! Již samotný postup mezi nejlepším 8 týmů v Evropě je obrovským úspěchem, vždyť na něj český fotbal čekal více než 10 let. Úspěch se nerodil lehce, Brondby patřilo k jedněm z hlavních favoritů soutěže a v Rusku zase na hráčky čekala pravá ruská zima – hrálo se při teplotě -16 stupňů Celsia!

Sešívané nepodceňují ani domácí soutěž. V posledních dvou letech získaly titul a letos by rády dokonaly hattrick. Na závěr podzimu rozdrtily v tradičním derby Spartu 4:0 a vyšvihly se do čela tabulky. Během kalendářního roku prohrála Slavia v základní hrací době pouze dvakrát, což je neuvěřitelná bilance!

Trenér týmu Anton Mišovec o postupu říká: „Plně si uvědomuji význam tohoto úspěchu, kterého jsme dosáhli jako tým. Je to pro nás odměna za tvrdou práci v tréninku, mentální přípravě a v posilování týmového ducha. Jsme moc šťastní, že se nám to povedlo. Samozřejmě bychom byli rádi, kdybychom na jaře mohli v této úspěšné cestě pokračovat.“

Pravda je, že Lyon je velice silným soupeřem, v deseti ligových zápasech nasázel svým soupeřkám 59 (!) branek a rozpočet téměř 200 milionů Kč na sezonu je vyšší než mají skoro všechny ligové celky mužské Synot Ligy (více má jen Sparta Praha).

team SK Slavia Praha menší

 

FC Mělník U-17? Překvapení podzimu v krajském přeboru!

Ženám Slavie se postaví mladší dorost FC Mělník. Tým, jenž je v krajském přeboru nováčkem, ale rozhodně netrpí nějakým nováčkovským ostychem – po podzimní části soutěže patří mělnickým druhé místo. Na úvod se možná trochu rozkoukával, ale od poloviny září nastartoval vítěznou sérii a do konce soutěže již neztratil ani bod.

„Pochopitelně jsme s podzimem spokojeni,“ říká trenér Martin Krob. „Sehráli jsme spoustu těžkých utkání a dokázali jsme se popasovat s týmy, které mají více zkušeností. Kluci herně ani výsledkově nepropadli nikdy, porážky pochopitelně ke sportu patří.“

A co trenéra potěšilo nejvíc? „To, že jsme fungovali jako tým. Všichni jsme táhli za jeden provaz. Když se někomu nedařilo, zaskočil za něj kamarád. Tým je to, co nám vyhrávalo zápasy, zejména s těžkými soupeři, kde jednotlivci mnohdy byli fotbalově na vyšší úrovni než my.“

Specifikem FCM byla pravidelná výpomoc mladších dorostenců v kategorii starších. Tým Mělníka byl v soutěži nejmladším. Mnohdy nastoupil pouze s jedním hráčem ročníku 99 a všichni ostatní byli narozeni v roce 00 (mladší dorost hrají ročníky 1999 a 2000, starší 1997 a 1998 pozn.autor). I přes tento věkový handicap se úspěšně dokázali vyrovnat nejlepším.

FC Mělník tým

 

Kdo se bojí, nesmí do lesa = kdo umí hrát fotbal, je v FC Mělník vítaný

Jaké jsou další plány týmu? „Šli jsme do soutěže s tím, že prioritou je záchrana staršího dorostu. Na tom se ani dnes nic nemění. My jsme dokázali všem, že do krajského přeboru patříme. Chceme se dál zlepšovat, proto hrajeme pravidelně zápasy s ligovými soupeři, jako jsou Dukla Praha, FK Mladá Boleslav či Viktoria Žižkov, kterou jsme minulý týden porazili 4:1. Nedíváme se každý týden na tabulku, pro nás je důležitější náš vlastní pocit ze hry a růst výkonnosti jednotlivců a týmu,“ dodává Krob.

„Ještě jedno chci zmínit: nedokázali bychom zdaleka tolik bez podpory spousty lidí kolem týmu. Bez vedení FC, bez vedoucí týmu, bez rodičů, kteří nám neúnavně fandí a na domácím hřišti jsou naším dvanáctým hráčem!“ A to platí doslova: FC Mělník je jediným týmem, který neztratil v domácím prostředí ani bod a zvítězil ve všech osmi zápasech!

Povzbuzení pro mladé fotbalisty může být to, že FC je „otevřený“ příchodu nových tváří, jak říká trenér: „Jsme skromný tým a všichni kluci, co nás posilují, přicházejí z okresních soutěží. Myslím si, že jim poskytujeme ideální prostředí pro jejich růst a také jednáme férově s nimi i jejich mateřskými oddíly. Kdo si myslí, že na to má a hlavně, kdo má pevnou vůli něco dokázat, ať mi zavolá, rád ho na tréninku uvidím. Moje číslo je 602 219 002.“

V sobotu 5.12. přijďte všichni Na Podolí – výkop je ve 13.00hod!

Myslíme si, že výše uvedené je tou nejlepší pozvánkou jak strávit brzké odpoledne v sobotu, v předvečer Mikuláše. Uvidíme netradiční souboj pohlaví, můžeme se těšit na porovnání sil špičkového týmu ženského fotbalu a týmu z popředí kraje v dorostenecké soutěži. Jak tato bitva dopadne, se dozvíme již tuto sobotu.

 

OKÉNKO

Kapitánka nekončí!

Slavia disponuje velice mladým kádrem, osmi hráčkám kádru ještě nebylo 20 let a to je příslibem do budoucna. Naopak nejzkušenější hráčkou je kapitánka Blanka Pěničková, která nám bezprostředně po postupu do čtvrtfinále Ligy Mistrů přes ruský Perm poskytla krátký rozhovor:

Blanko, jak bylo v Rusku?

Byla tam strašná zima, bylo to hrozný, ale nějak silou vůle jsme to dotáhly do postupového konce. I když teda nebyl vítěznej. Já jsem furt věřila, že toho góla dáme (Blanka sama trefila břevno), protože tady u nás mi přišly Rusky docela prostupný, ale musím přiznat, že nás tam točily jak na kolotoči a od 80.minuty jsem si říkala hlavně nedostat, protože to by mě tam trefilo. Po tý dlouhý cestě, po tý zimě, tam jak ta Ruska trefila břevno, to se mi zastavil dech, ale na 2. stranu jsme to přežily a tak jsem si říkala, že už to nedaj.

Nejsilnější zážitek?

Největší zážitek byla fakt ta obrovská zima, protože jsme trénovaly den před utkáním, měly jsme na sobě nákrčníky, termoprádlo, ale vůbec to nepomáhalo. Chtěly jsme po rozhodčích, aby udělali výjimku, protože bylo víc než mínus 15 stupňů (pokud je větší mráz, tak se soupeři musí domluvit, zda se utkání odehraje – pozn.redakce), ale bohužel nám rozhodčí nepovolili výjimku, takže jsme měly nějaký vyhřívaný pytlíčky do rukavic, to nás teda zachránilo a ještě hřejivka samozřejmě, ještě v letadle mne pálily prsty, ale pomohlo to.

Zvažovala jste letos ukončení kariery, jak to vidíte dnes?

Musím poděkovat týmu, že mi tu karieru prodlužuje, protože vždycky na konci sezony jsem strašně unavená, už si říkám, že už to nedám a nebudu se honit s dvacetiletejma holkama, už jsme toho zažila dost, ale samozřejmě tyhle úspěchy a ty krásný zážitky jsou nepopsatelný a pro ně člověk ten sport dělá, takže díky tomu jsem poslední měsíce nepřemýšlela, že bych skončila! (smích)

Kapitánka Pšeničková kopie

 

Partneři klubu

msmt 1melnik 01 logost krajNadaceCEZ

lepkarnacz logo

Adresa

FC Mělník
Řipská 3378, Mělník 276 01

IČO: 27026213

Příspěvky:
č. ú.: 51-2741100227/0100

Variabilní symbol: R.č.